duma do żucia

Jak usunąć gumę z ubrania?

Przyklejona guma do ubrania to koszmar każdej osoby, przed którą staje wyzwanie jej trwałego usunięcia z jednoczesnym brakiem uszkodzeń ubrania. Każdy z nas ma ulubione ubrania i pewnie wielu z nas już tego doświadczyło, gdy przez pomyłkę guma do żucia znalazła się w kieszeni lub przykleiła się do spodni. Co wtedy zrobić? Istnieje wiele domowych sposobów, między innymi z użyciem środków chemicznych, jednak nigdy nie mamy stuprocentowej pewności, że jednocześnie z gumą nie zejdzie kolor ubrania lub jego włókna.

Jednym z najpopularniejszych sposobów pozostaje włożenie ubrania na kilka godzin do zamrażarki. Następnie, gdy guma na ubraniu zamarznie, powinniśmy przejść do delikatnego zeskrobania niechcianego gościa z ubrania. Powinno się to zrobić stosunkowo tępym narzędziem, aby nie uszkodzić materiału, jednak tu również pozostaje możliwość, że jednak uszkodzi się materiał, którego później nie uda się już uratować. Bardzo często po gumie zostaje plama, która jest specyficznym odbarwieniem. Niestety nie zawsze uda się jej pozbyć, a jednym z powodów jest właśnie przemrożenie tkaniny.

Warto zaufać specjalistom

W przypadku ubrań, na których nam zależy lub po prostu były stosunkowo drogie, warto zaufać specjalistom. Pralnia chemiczna to doskonałe miejsce, gdzie możemy udać się z ubrudzonym ubraniem, a tam kwalifikowane osoby zadbają o to, by z ubrania jednocześnie zeszła guma oraz pozostało one przywrócone do należytego stanu, dzięki czemu znów będziemy mogli cieszyć się jego użytkowaniem. To właśnie tu, dzięki połączeniu wysokiej temperatury i odpowiednich środków chemicznych, uda się uratować ubranie.

Wspomniana wysoka temperatura to kolejny domowy sposób na usuwanie gumy do żucia z ubrania. Jednym z rozwiązań pozostaje zaprasowanie miejsca przez papier i delikatne usunięcie pozostałości po gumie. Jeszcze inne osoby decydują się na stosowanie mocnych środków, takich jak WD-40, inni stawiają na masło orzechowe jednak zawsze należy zwrócić uwagę na rodzaj tkaniny i to, jak głęboko w struktury ubrania weszła guma. Czasem nie warto ryzykować i jeżeli zależy nam na dobrze wykonanej usłudze i ubraniach, oddajmy je do pralni chemicznej.

About the author

Dodaj komentarz