wzornik kolorów

Dlaczego warto korzystać z wzorników tkanin?

Wybór odpowiedniej tkaniny obiciowej na meble wypoczynkowe albo zasłony ma bardzo duże znaczenie. Jak znaleźć najlepszy materiał? Warto zastosować wzorniki, które obecnie oferuje wiele firm.

Dlaczego warto używać wzorników tkanin?

Wybranie tkaniny na podstawie jej opisu słownego, a nawet zdjęcia często jest bardzo trudne. Materiały różnią się pomiędzy sobą nie tylko pod kątem koloru czy wzoru, ale także faktury, grubości, miękkości, aby wspomnieć tylko o paru czynnikach.

Aby wybrać najlepszy typ tkaniny, warto wykorzystać wzorniki tkanin, które służą do prezentacji próbek różnych materiałów. Dzięki nim wyszukanie najlepszego wariantu tkaniny staje się jeszcze prostsze.

Wzornik tkanin pomaga w uniknięciu wielu problemów, na przykład pod kątem nieodpowiednio dobranego odcienia tkaniny, pozwala na uniknięcie wyboru tkaniny nieprzyjemnej w dotyku czy też zbyt grubej albo cienkiej. Gdy zatem zakup ma być w stu procentach udany, warto zdecydować się na skorzystanie z wzorników.

Wzorniki tkanin – rodzaje

Do kategorii wzorników tkanin zalicza się wiele typów wzorników, które mogą służyć do prezentacji większej lub mniejszej ilości materiału.

Stosowane są wzorniki w formie książek, w których zamiast kart znajdują się kupony materiałów. Spotykane są także wzorniki w formie pasków, na których umieszczane są kawałki tkanin. Można także wykorzystać próbki w kształcie breloków – każdy materiał przypięty jest do kółka.

Jak skorzystać z wzorników tkanin?

Wzorniki tkanin mogą sprawdzone na kilka sposobów. Przede wszystkim można zapoznać się z nimi punktach, które wykorzystują tkaniny, na przykład w firmach meblowych, tapicerskich, wykonujących osłony okienne, w zakładach krawieckich oraz sklepach odzieżowych wykonujących odzież na zamówienie. Wtedy pracownik prezentuje wzorniki tkanin i można spośród nich wybrać dla siebie odpowiedni wariant tkaniny.

Wzorniki można zamawiać również za pośrednictwem internetu. Są to wzorniki tkanin wchodzących w skład danej serii lub też przygotowane na indywidualne zamówienie. Gdy wzorniki przygotowywane są na zamówienie, trzeba za nie zapłacić, jednak nie jest to wysoki wydatek. Zwykle kosztują od około 10 do 30 złotych lub też ich cena zależna jest od liczby próbek.

Zatem korzystanie z wzorników tkanin związane jest z wieloma korzyściami. Dzięki nim można łatwo wyselekcjonować najlepsze tkaniny do wykonania konkretnego produktu, na przykład do obicia fotela, wykonania narożnika na zamówienie czy też do uszycia zasłon. Można wtedy uniknąć wyboru takiego materiału, który nie wygląda atrakcyjnie lub nie ma pożądanych właściwości.

About the author

Dodaj komentarz