Plisy – w jakich wnętrzach się sprawdzą?

Rolety, zasłony i żaluzje – to najpopularniejsze metody ochrony wnętrza mieszkań przed słońcem. Czy istnieją inne, skuteczne rozwiązania? Oczywiście, że tak. Jednym z nich są plisy okienne. Występują w różnych wzorach i wersjach kolorystycznych, a ich amatorzy zwracają uwagę przede wszystkim na ich unikalne zalety. Jakie? O tym poniżej.

Czym są plisy okienne?

Plisy to coraz częściej wybierana metoda ochrony przed promieniami słonecznymi. Oczywiście różnego rodzaju rolety okienne wewnętrzne czy rolety rzymskie sprawdzą się równie dobrze, jednak mogą nie spełniać wszystkich wymagań. Jak dokładnie wyglądają plisy i czym zachęcają klientów do ich wyboru?

Plisy okienne to rodzaj harmonijkowej rolety. Są one w zasadzie czymś pomiędzy roletą a żaluzją. Podobnie jak te pierwsze, plisy występować mogą w najróżniejszych kolorach, dzięki czemu można dopasować je do kolorystyki pomieszczenia, w którym zostaną zamontowane. Najczęściej wybiera się kolor neutralny lub dobiera się je pod kolor ścian.

Plisy okienne i ich zalety

Plisy podobnie jak wszelkie rolety wewnętrzne, montuje się po wewnętrznej stronie okna. Dzięki temu nie trzeba montować żadnego systemu automatycznego opuszczania i podnoszenia rolet, tylko w łatwy sposób można sterować nimi ręcznie z wnętrza domu.

Co więcej, plisy okienne mają zalety, których podobne metody nie mają. Dzięki nim można zasłonić tylko środkową lub dolną część okna, czego nie oferuje żadne powyżej wspomniane rozwiązanie. Jest to niebywale przydatne, gdy promienie słoneczne wpadają przez dolną część okna i trzeba je zasłonić całe, by móc np. oglądać telewizję lub pracować przy komputerze.

Kiedy warto postawić na plisy?

Plisy to bardzo uniwersalne rozwiązanie i z powodzeniem nada się do każdego pomieszczenia. Bardzo często montuje się je tam, gdzie nie ma potrzeby uatrakcyjniania pomieszczeń zasłonami, czyli w kuchniach lub sypialniach.

Prezentują się one delikatnie i gustownie, więc równie dobrze będą wyglądać w salonach czy pokojach gościnnych.

About the author

Dodaj komentarz