paliwo

Jaki olej do mieszanki paliwowej?

Użytkownicy kosiarek i popularnych pilarek spalinowych wyposażonych w niewielkie silniki dwusuwowe, aby zapewnić im optymalne smarowanie w czasie pracy, do paliwa muszą dodawać niewielką ilość oleju. W ten sposób powstaje mieszanka paliwowa, która napędza maszynę i jednocześnie smaruje silnik, chroniąc go przed zatarciem. Olej do mieszanki paliwowej powinien być stosowany w odpowiedniej proporcji. Jeśli będzie go zbyt dużo lub za mało, sprzęt może przestać działać. A jaki rodzaj oleju wybrać?

Rodzaje oleju do mieszanki paliwowej

W sprzedaży znajdziemy wiele rodzajów olejów do mieszanek paliwowych, do maszyn wyposażonych w silniki dwusuwowe. Każdy producent tego typu urządzeń ma własne preferencje i sugeruje użycie produktu określonego rodzaju. W praktyce, w zdecydowanej większości przypadków nie ma to jednak większego znaczenia. Jeśli masz wątpliwości, jaki olej do mieszanki paliwowej należy zastosować w kosiarce lub pilarce, zawsze możesz sięgnąć po produkt uniwersalny, olej półsyntetyczny łączący zalety olejów mineralnych i pełnych syntetyków, gwarantujący dobre smarowanie, który jednocześnie redukuje nieprzyjemny zapach spalin. Wiele tego typu produktów można znaleźć pod adresem

https://esklep.pesta.com.pl/grupy-towarowe/8000002238/olej-do-mieszanki-paliwowej. Część z nich to właśnie oleje półsyntetyczne, a część to pełne syntetyki ze specjalnymi dodatkami, które pomagają w wyrównaniu pracy silnika i chronią przed powstawaniem osadów na zaworach, tłokach i korkach.

Jaka proporcja oleju do paliwa jest odpowiednia?

Informację o procentowym dodatku oleju do mieszanki paliwowej powinniśmy znaleźć w instrukcji każdego urządzenie ogrodniczego lub rolniczego napędzanego silnikiem dwusuwowym. Taka informacja może znajdować się również na opakowaniu oleju. Zasadniczo przyjmuje się średnią proporcję 1:50, co oznacza, że na litr paliwa stosuje się 20 ml oleju. Jeśli mieszanka będzie zbyt bogata, silnik może zostać zalany. Gdy będzie zbyt uboga, silnik może zacząć szarpać i chodzić zdecydowanie głośniej niż powinien. Dlatego olej do mieszanki paliwowej należy stosować z dużą precyzją. Dzięki temu problemy z codzienną obsługą spalinowego urządzenia z silnikiem dwusuwowym będą mniejsze.

Poszukując oleju do mieszanki paliwowej, do kosiarki lub pilarki z silnikiem dwusuwowym, warto sięgać po produkt zalecany przez producenta lub po olej uniwersalny, półsyntetyczny lub syntetyczny. Gdy nie znasz dokładnej proporcji dawkowania oleju, kieruj się ogólną zasadą 1:50, ewentualnie modyfikuj mieszankę, obserwując kulturę pracy urządzenia.

About the author

Dodaj komentarz