Mierniki momentu – czym są i do czego służą?

Jak skutecznie dokręcić śruby, tak by uniknąć zerwań elementów lub innych usterek? Sprawdź mierniki momentu obrotowego. Wyjaśniamy, czym są i do czego się je wykorzystuje.

Wygodne rozwiązanie, czyli mierniki momentu

Często zdarza się, że w używanych wkrętarkach czy innych tego typu urządzeniach ciężko osiągnąć właściwy moment obrotowy. Może to skutkować niepożądanymi zdarzeniami, takimi jak chociażby wykręcenie śrub. By temu zapobiec, zadbaj o dobrej jakości miernik momentu obrotowego, dzięki któremu będziesz miał pewność, że Twoja praca została wykonana właściwie.

Mierniki momentu – co to takiego?

Jednymi z najbardziej istotnych narzędzi diagnostycznych są właśnie mierniki momentu. Przeznaczone są one głównie do użytku przez mechaników urządzeń i pojazdów mechanicznych, a także innych maszyn. Zwykłe wkrętarki pneumatyczne nie zawsze dają gwarancję osiągnięcia właściwego momentu obrotowego, co może doprowadzić do zerwania lub przekręcenia się niedokręconego gwintu. Lepiej uniknąć takich niebezpiecznych sytuacji i odpowiednio się przed nimi zabezpieczyć.

 

Różne rodzaje

Na rynku jest dostępnych wiele rodzajów mierników momentu. Większość z nich wyposażona jest jednak w diodę sygnalizacyjną i elektroniczny wyświetlacz pozwalający na kontrolowanie wyników pracy urządzenia. Wiele modeli posiada możliwość kalibracji, co więcej przystosowana jest do używania we wkrętarkach pneumatycznych czy innych narzędziach służących do dokręcania. Jednymi z najpopularniejszych mierników są te sygnowane sprawdzonymi markami, takimi jak np. Beta.

About the author

Dodaj komentarz