Jak utrzymać porządek w auto serwisie?

Jak w prawidłowy sposób utrzymać porządek w auto serwisie?

Posiadając własny warsztat samochodowy musimy regularnie dbać o jego wizerunek. Jednym ze sposób, aby klienci nas dobrze postrzegali jest dbanie o porządek. Aby osiągnąć efekt warto regularnie sprzątać, stosować szafki na narzędzia, wykorzystywać środki do mycia przemysłowego.

Nikt z nas nie lubi pracować w pomieszczeniu, gdzie panuje bałagan i nie ma możliwości swobodnego poruszania się. Mało przestrzeni, dużo niepotrzebnych części i narzędzi, których nie ma kiedy wyrzucić, do tego porozkładane na podłodze i blatach narzędzia, które są wykorzystywane do bieżących napraw. Jeżeli dodamy do tego bałagan na ścianach i podłodze to nasz auto serwis będzie raczej przypominał garaż niż profesjonalną firmę. Dlatego warto dbać o porządek, najlepiej codziennie i regularnie, zakupić szafki, segregować narzędzia, do sprzątania stosować chociażby środki do mycia przemysłowego – odtłuszczacze. Podpowiadamy, jak w kilku krokach zmienić swoje nawyki i sprawić, że auto serwis pod względem porządku będzie świecił przykładem.

1. Wyrzucaj to, co niepotrzebne

Regularne pozbywanie się rzeczy, których nie używamy to bardzo duży plus. Wyposażenie warsztatu samochodowego to ważna sprawa, ale tylko takie, które pozwala nam na wykonywanie pracy. Niepotrzebne narzędzia, pojemniki, kartony czy stare części samochodowego można usunąć, ewentualnie sprzedaż na złom. W ten sposób unikniemy zagracenia

2. Segregowanie wyposażenia

Warsztat samochodowy to miejsce, gdzie mamy do czynienia z dużą ilością wyposażenia. Warto je segregować. Miejsce można podzielić na strefy, gdzie trzymamy części, narzędzia, smary, środki czyszczące i odtłuszczające, środki antykorozyjne i inną chemię warsztatową. Plusem jest to, że w każdej chwili będziemy wiedzieć, gdzie czegoś szukać.

3. Kup szafki na narzędzia

Mechanik samochodowy używa dużej ilości narzędzi. Warto, aby były nie tylko posegregowane, ale również odpowiednio przechowywane. Temu służą specjalne szafki, które mogą być oczywiście mobilne.

Zobacz także: http://superinformator.pl/motoryzacja/w-jaki-sposob-usuwac-zabrudzenia-z-duzych-powierzchni/

4. Zainwestuj w profesjonalne środki czyszczące

Zabrudzona powierzchnia (podłoga, ściany, blaty robocze, szafki) nie sprzyja estetyce i komfortowej pracy. Do ich czyszczenia służą profesjonalne środki czyszczące, odtłuszczacze, jak LPS T-91. Tak zwany zmywacz przemysłowy przeznaczony jest do usuwania smaru, oleju, a także innych zanieczyszczeń z różnych powierzchni. Ma neutralne pH, jest wydajny, skuteczny, bezpieczny w użytkowaniu. Nie zawiera rozpuszczalników, a więc nie ma konieczności silnego wietrzenia pomieszczeń po myciu.

About the author