dobry adwokat

Adwokat – jak wybrać dobrego specjalistę od rozwodów?

Różne specjalizacje adwokatów pozwalają wybrać najlepszą pomoc w każdej ze spraw. Niektórzy prawnicy są przygotowani zawodowo i doświadczeni do podejmowania spraw rozwodowych. Mają za sobą wiele przypadków i regularnie aktualizują nabytą wiedzę, bo prawo co jakiś czas się zmienia.

Sprawa rozwodowa – jakiego adwokata wybrać?

Najskuteczniejszą pomoc można otrzymać w kancelarii podejmującej głównie lub nawet wyłącznie sprawy rozwodowe. Adwokat rozwodowy w Gdyni może bez wahania podpowiedzieć, jak postępować w pierwszych chwilach po podjęciu decyzji o rozstaniu z partnerem. 

Na początku ważne jest złożenie pozwu, przygotowanie dokumentów i linii przebiegu sprawy. Kancelaria rozwodowa dysponuje np. wzorcami pozwów odpowiednimi do każdego z przypadków. Uproszczenie procedur początkowych jest dużym ułatwieniem dla stresujących się i często mocno zirytowanych osób decydujących się na rozwód.

Adwokat a podział majątku

Nie wszystkie sprawy rozwodowe są proste i nie po wszystkich byli partnerzy rozchodzą się, każdy w swoją stronę. Niekiedy konieczny jest podział majątku – adwokat w Gdyni może pomóc właściwie przeprowadzić taką procedurę. Szczególnie trudno jest, gdy jedna ze stron nie chce się podzielić majątkiem albo obie osoby wykazują prawa do tych samych składowych majątku.

W podobny sposób powinny przebiegać także sprawy, w trakcie których lub po dochodzi do ustalenia, z którym z partnerów zostają dzieci. Wsparcie adwokata dotyczy nie tylko pewności pozytywnego rozwiązania problemu, ale też przygotowania całej niezbędnej dokumentacji, pisania ewentualnych odwołań, zwracania się do wyższej instancji w razie potrzeby itd.

Skąd wiadomo, że adwokat jest dobry?

O profesjonalizmie i możliwościach adwokatów w zakresie spraw rozwodowych można z reguły usłyszeć lub przeczytać. Korzysta się też z poleceń znajomych, którzy mieli okazję zwracać się do danej kancelarii. Dobry adwokat szybko zyskuje renomę w środowisku, zachodzi też odwrotny proces – o tych nieudolnych również dużo się mówi. 

Podsumowując, wybór adwokata do sprawy rozwodowej jest bardzo ważny. Trzeba szczególnie zwracać na to uwagę, gdy spodziewa się trudnego procesu, np. z podziałem majątku. 

About the author

Dodaj komentarz