Alpy nocleg

Wakacje z czworonogiem – gospodarstwa agroturystyczne w sercu Alp

W polskich mieszkaniach większość zwierząt domowych stanowią psy. Jesteśmy narodem, który kocha czworonogi. Najlepszy przyjaciel każdego człowieka daje wiele radości, ale stanowi też obowiązek. Zaplanowanie urlopu z psem może okazać się więc niełatwym zadaniem. Pomimo coraz szerszej oferty psich hoteli, właściciele niechętnie rozstają się ze swoimi pupilami na czas urlopu, a nie wszystkie obiekty akceptują zwierzęta. Gospodarstwa Roter Hahn wychodzą naprzeciw potrzebom turystów i umożliwiają swoim gościom przyjazd razem z futrzakiem.

Najlepszy przyjaciel zawsze z Tobą

W Południowym Tyrolu możliwość przyjazdu na wakacje wraz z psem jest możliwa od wielu lat. Dla tutejszych mieszkańców psy są pełnoprawnymi członkami rodziny. Można to zauważyć w szczególności w gospodarstwach rolnych, w których ich praca jest niezastąpiona podczas codziennych zadań. Dlatego też organizacja Roter Hahn, zrzeszająca ponad 1700 gospodarstw agroturystycznych w regionie, w swojej ofercie posiada apartamenty przyjazne dla osób podróżujących ze zwierzętami. Jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą zostawiać swoich pupili w domu i pragną cieszyć się ich towarzystwem podczas urlopu.

Wakacje w Alpach nie tylko dla właścicieli

Południowy Tyrol to najbardziej wysunięta na północ prowincja Włoch. Region charakteryzuje się alpejskim klimatem oraz wyjątkowo łagodnymi temperaturami, sprzyjającymi pieszym wędrówkom z czworonogim przyjacielem. Do wielu gospodarstwach pod znakiem „Czerwonego Koguta” (tłum. Roter Hahn) istnieje możliwość przyjazdu wraz psem. Urlop w gospodarstwie agroturystycznym to idealne rozwiązanie dla osób pragnących zbliżyć się do natury i skosztować prostego życia. Długie spacery po przestronnych halach, wzdłuż malowniczych szlaków, czy w dziewiczych lasach wraz z pupilem to wakacje, które nie są możliwe wszędzie. Jednak jednym z takich miejsc jest farma Prackfolerhof prowadzona przez rodzinę Patricka Planera w miejscowości Völs am Schlern. Psy mogą tu biegać do woli po rozległych terenach należących do gospodarzy, korzystając ze swobody, jaką daje wiejska okolica. Urlop w gospodarstwie, w którym znajdują się inne zwierzęta to również okazja ku temu, aby nasz pupil zapoznał się z urokami życia stadnego. Na farmach Roter Hahn także na właścicieli czeka szereg atrakcji, takich jak zorganizowane wycieczki po okolicy z przewodnikiem, różne zajęcia sportowe czy kursy gotowania.

Roter Hahn (tłum. Czerwony Kogut)

Marka Roter Hahn zrzesza ponad 1700 gospodarstw wiejskich z terenu Południowego Tyrolu. Wszystkie oznaczone są charakterystycznym znakiem Czerwonego Koguta. W ramach Roter Hahn działalność prowadzona jest w czterech segmentach: agroturystyka, wiejskie gospody i gospody u winiarzy, wyroby z Południowego Tyrolu, a także rzemiosło ludowe. Wszystkie gospodarstwa podlegają wysokim standardom jakości, przez co klienci mają gwarancję, że trafia do nich prawdziwy produkt. Warto wybrać się do jednego z gospodarstw agroturystycznych  Południowego Tyrolu, by poznać pełną ofertę tego regionu Włoch i zakosztować unikatowych smaków.

About the author

Dodaj komentarz