rury udraznianie

Udrażnianie rur – samodzielnie czy z pomocą profesjonalisty?

Zapchane rury i woda, która nie spływa to bolączka, z którą każdy miał nie raz do czynienia. Oczywiście istnieją domowe sposoby na udrażnianie rur, ale często to sposoby jedynie przejściowe. Zatkane rury komplikują funkcjonowanie. Dlatego, jeśli problem jest poważny i skomplikowany najlepiej zlecić go profesjonalistom.

Sposoby na udrażnianie rur

Powodów zatkania rur może być wiele. Udrożnienie rur w Wołominie może odbywać się na kilka sposobów. Mogą to być sposoby mechaniczne i chemiczne. Specyfika awarii to podstawa do wyboru odpowiedniej metody. Jeśli sami decydujemy się na udrażnianie rur, wówczas możemy skorzystać z szeregu środków przeznaczonych do tego celu. Na rynku znajdziemy żele, płyny, granulki, które mają rozpuścić zalegający w rurach brud i przyczynić się do udrożnienia rur. Podczas wyboru tego typu środków, należy kierować się zaleceniami producenta. 

Udrażnianie przez profesjonalistów – dlaczego warto?

Jeśli problem dotyczy rur od zlewu czy wanny, możemy na początek samodzielnie spróbować je udrożnić. W przypadku, gdy zatkana są rury zewnętrzne lub w zakładzie przemysłowym, wówczas konieczne jest skorzystanie z pomocy profesjonalistów. Skorzystanie z profesjonalnej pomocy będzie konieczne także wówczas, gdy problem z zatkanymi rurami stale powraca. 

Profesjonalne udrażnianie kanalizacji w Wołominie polega na ciśnieniowym czyszczeniu rur. To tak zwana metoda hydrodynamiczna, która wymaga zastosowania odpowiedniego sprzętu. W trakcie czyszczenia rur wprowadzany jest specjalny wąż, posiadający odpowiednie dysze i głowice. Woda, pompowana pod sporym ciśnieniem, odrywa zanieczyszczenia od ścian kanalizacji, rozbija je i rozpuszcza, udrażniając rury. Ten sposób może poradzić sobie także ze starymi skamieniałościami. Metoda hydrodynamiczna może być wsparta także metodą bakteriologiczną, polegającą na prowadzeniu do pionów kanalizacyjnych specjalnych bakterii, które rozkładają osad ze ścianek rur. Innym sposobem udrażniania rur przez profesjonalistów jest wprowadzenie sprężyny elektrycznej. 

Udrażnianie rur można przeprowadzić na kilka sposobów. Wszystko zależy od źródła problemu. 

About the author

Dodaj komentarz