lazienka

Mała łazienka. Czego powinniśmy unikać przy jej aranżacji?

Planując aranżację małej łazienki, przede wszystkim powinniśmy zwracać uwagę na to, aby stosować takie rozwiązania, które nie wpłyną negatywnie na funkcjonalność pomieszczenia, nie utrudnią poruszania się po nim, jak również nie będą zabierać miejsca. Rezygnacja z zabudowanego wc oraz bidetu, montaż prysznica zamiast wanny, brak montażu zabierającej dużo miejsca zabudowy gipsowo-kartonowej – to powinniśmy mieć na uwadze. Im lepiej przyłożymy się do aranżacji łazienki, tym na pewno przyjemniej będzie nam ją użytkować.

Łazienka to pomieszczenie, które pod względem projektu, musi być po prostu dopracowane. Musimy brać pod uwagę to, że w tym właśnie pomieszczeniu, schodzą się wszystkie instalacje, montujemy bardzo dużą ilość ceramiki sanitarnej, musimy również zainstalować wannę lub prysznic. To wszystko sprawia, że każdy centymetr kwadratowy, powinien być zaplanowany. Nie warto się spieszyć, warto dokładnie przemyśleć wszystkie rozwiązania. Możemy się wspierać również gotowymi projektami, które znajdziemy w internecie, chociażby na portalach internetowych.

Rezygnacja z zabudowy gipsowo-kartonowej

Różnego rodzaju zabudowa gipsowo-kartonowa pozwala chociażby na wykonanie dekoracyjnych półek oraz montaż oświetlenia punktowego czy ledowego, natomiast zabiera dużo miejsca, które w małej łazience jest na wagę złota. Jeżeli to możliwe, powinniśmy z niego zrezygnować.

Zabudowana miska wc i bidet

To kolejne rozwiązanie, które warto przemyśleć. Zamiast zabudowy stelażowej, której montaż jest czasochłonny i drogi, możemy zastosować miskę wc i bidet w formie klasycznej, stojącej. Takie rozwiązanie również pozwoli na łatwiejsze utrzymanie czystości.

Prysznic zamiast wanny

Kabina prysznicowa zabiera o wiele mniej miejsca, niż nawet najmniejsza wanna, poza tym jest o wiele łatwiejsza w utrzymaniu czystości. Użytkując prysznic, również będziemy zużywać mniej wody, co przy obecnym jej koszcie, zdecydowanie pozwoli mniej wydawać.

Gładzie zamiast płytek

W miejscach, które nie są bezpośrednio narażone na działanie wilgoci, można również zamiast płytek ceramicznych zastosować do aranżacji ścian gładzie wapienne oraz całą powierzchnię pomalować hydrofobową i oleofobową farbą. To sprawi, że cena aranżacji będzie niższa, oszczędzimy również sporo miejsca.

Dzięki zastosowaniu takich rozwiązań, łazienka będzie o wiele przyjemniejsza w codziennym użytkowaniu, łatwiej będziemy się po niej poruszać.

About the author

Dodaj komentarz