problemy z erekcja

Leczenie erekcji falą uderzeniową – jak wygląda w praktyce?

Problemy z erekcją są przyczyną frustracji wielu mężczyzn. Co ważne, współcześnie sprawność seksualną można przywrócić szybko i bezboleśnie. Służy do tego zabieg leczenia erekcji falą uderzeniową.

Problemy z erekcją – leczenie oraz przyczyny

Dzięki osiągnięciom współczesnej medycyny przywrócenie sprawności seksualnej jest możliwe bez zabiegu chirurgicznego. Z powodzeniem zastępuje go leczenie erekcji falą uderzeniową. Metoda ta zapewnia trwałe przywrócenie zdolności do osiągania wzwodu. Tym samym jest efektywniejsza niż przywracające czasową sprawność wstrzykiwanie ciał jamistych lub doustne inhibitory fosfodiesterazy.

Brak wzwodu lub problem z jego osiągnięciem bierze się z niewłaściwej pracy naczyniowego śródbłonka penisa. Jest to zespół komórek odpowiedzialny za przepływ krwi do ciał jamistych. Gdy jest w nich zbyt mało krwi, dochodzi właśnie do problemów z erekcją.

Dla kogo jest leczenie erekcji falą uderzeniową?

Zabieg leczenia erekcji falą uderzeniową jest poprzedzony badaniami wykluczającymi inne przypadłości. Pacjent może cierpieć np. na niedrożność żyły jądrowej. W takiej sytuacji niezbędna jest eliminacja zatoru.

Taką operację wykonują kliniki w całym kraju. Osoby z południa Polski mogą wybrać usunięcie żylaków powrózka nasiennego w Krakowie. Androlog przeprowadzi zabieg zarówno w placówce państwowej, jak i prywatnej.

Przed leczeniem erekcji falą uderzeniową lekarz bada pacjenta także pod kątem obecności raka prostaty. Oprócz tego urolog sprawdza stan nasieniowodów. Celem jest wykluczenie wystąpienia infekcji bakteryjnej.

Jak przebiega leczenie erekcji falą uderzeniową?

Do leczenia erekcji falą uderzeniową wykorzystuje się aparaturę emitującą sygnał o niskiej częstotliwości. Co ważne, skuteczny zabieg wymaga wysłania tylko jednego impulsu. Trwa on 10 milisekund i rozchodzi się w ciele pacjenta z prędkością 1540 m/s.

Fala uderzeniowa pobudza wytwarzanie naczyń krwionośnych. To z kolei wzmaga przepływ krwi do ciał jamistych. Dzięki poprawie ukrwienia prącia pacjent trwale odzyskuje możliwość osiągania erekcji.

About the author

Dodaj komentarz