Kursy angielskiego dla firm – rodzaje, metody, ceny

Angielski jest międzynarodowym językiem biznesu. Jego znajomość w wielu branżach jest kluczowa, dlatego też dzisiaj wielu przedsiębiorców inwestuje w kursy językowe angielskiego przeznaczone dla firm. Jaką ofertę przygotowały dla nich szkoły językowe?

Angielski dla firm – rodzaje kursów

Szkoły językowe oferują obecnie firmom dostęp do wielu różnych kursów językowych, które pozwalają na zdobycie nowych i poszerzenie istniejących już kompetencji językowych przez pracowników.

Aby wybrać odpowiedni angielski dla firm w formie kursu przeznaczonego dla pracowników, warto wcześniej zapoznać się z różnymi wariantami. Zaliczane są do nich między innymi:

  • Kursy standardowe – popularne kursy dostępne już od najniższego poziomu zaawansowania, skupione na rozwijaniu różnych umiejętności językowych, także z naciskiem na słownictwo używane w biznesie.

  • Kursy specjalistyczne – przeznaczone dla konkretnych przedstawicieli branż, między innymi dla prawników, które uczą specjalistycznego słownictwa.

  • Kursy konwersacyjne – kładą one nacisk na rozwijanie umiejętności rozmowy.

  • Kursy przygotowawcze do egzaminów – są przeznaczone dla osób, które zamierzają przystąpić do egzaminów językowych.

W jakich formach prowadzone są kursy językowe dla biznesu?

Obecnie angielski dla firm może być realizowany w wielu formach, co przekłada się również na komfort korzystania z kursów przez ich uczestników. Do wyboru są dwa główne rozwiązania, a dokładnie są to:

Kursy stacjonarne

Mogą być one realizowane jako kursy odbywające się bezpośrednio w szkole językowej albo też jako kursy prowadzone w firmie, która je zamawia. Druga opcja jest przy tym wygodniejsza, ponieważ pracownicy mogą wtedy uczestniczyć w zajęciach w godzinach pracy i nie muszą dojeżdżać na nie do szkoły językowej

Kursy internetowe

W tym przypadku angielski dla firm jest prowadzony za pośrednictwem komunikatorów i platform online. Są one dobrym wyborem wtedy, gdy celem jest większa wygoda. Nauka może odbywać się na żywo z lektorem albo native speakerem albo też może mieć ona formę nauki z programem, przez platformę do nauki angielskiego.

Ile kosztuje kurs angielskiego dla klienta biznesowego?

Ceny za angielski dla firm w tym przypadku są zróżnicowane i zależą one od wielu czynników. Zaliczane są do nich głównie typu kursu, poziom jego zaawansowania, intensywność, czas trwania czy miejsce prowadzenia.

Zazwyczaj jeden semestr nauki dla jednej osoby jest wydatkiem od około 1500 do 3000 złotych. Aby dowiedzieć się więcej o kosztach, warto wejść na strony szkół językowych, zadzwonić lub wysłać zapytanie ofertowe online, by otrzymać wycenę.

About the author

Dodaj komentarz