makijaz

Krem nawilżający pod makijaż — o czym musisz pamiętać?

Na świecie znajdziemy całe mnóstwo kobiet, które po prostu nie wyobrażają sobie wyjścia z domu bez nałożenia wcześniej warstwy makijażu. Oczywiście nie ma w tym absolutnie nic dziwnego, gdyż poprawia on wygląd. Jednocześnie nie można jednak zapominać o tym, że stosowanie mocnego makijażu potrafi mieć naprawdę negatywny wpływ na cerę. Z tego właśnie powodu trzeba o nią nieco bardziej zadbać, stosując na przykład krem nawilżający pod makijaż. O czym trzeba pamiętać przy jego wyborze?

Jak znaleźć dobry krem nawilżający pod makijaż?

Dobrej jakości kremy do twarzy, które będą mieć działanie nawilżające i można zastosować je pod makijażem, powinny być dostępne na przykład w drogeriach, gdzie przecież wiele kobiet kupuje jednocześnie produkty do makijażu. Dlatego warto kolejnym razem przy kupowaniu kosmetyków do makijażu zwrócić również uwagę na to, jakie są dostępne kremy pod makijaż, które pomogą w utrzymaniu cery w dobrym stanie.

Na co zwracać uwagę wybierając krem pod makijaż?

Przede wszystkim warto sprawdzić, czy jest to krem nawilżający. Stosowanie makijażu potrafi naprawdę mocno wysuszyć skórę, przez co niezwykle ważne jest jej odpowiednie nawilżenie po to, by nie mieć potem problemów z przesuszeniem skóry lub, co gorsza podrażnieniami. 

Dobry krem pod makijaż musi być także prosty w aplikacji i mieć odpowiednią konsystencję, dzięki której nie będzie problemów z nałożeniem makijażu. Czasem trzeba jednak wspomóc się innymi kosmetykami i postawić na przykład na specjalne bazy, które pomogą w nałożeniu makijażu i sprawią, że będzie on trwalszy, co pozwoli mu na przykład przetrwać cały wieczór. 

Krem pod makijaż podobnie zresztą, jak wszystkie inne kremy i kosmetyki do twarzy musi być dostosowany do typu skóry, jeśli ma działać skutecznie i faktycznie pomagać w utrzymaniu cery w lepszej kondycji mimo stosowania makijażu. Trzeba więc dobrać odpowiedni rodzaj kremu. 

Do cery mieszanej najważniejszy jest wybór kremu, który nie będzie powodował zwiększonej produkcji sebum, a jednocześnie nawilży przesuszone fragmenty skóry. W ten sposób można radzić sobie lepiej z często pojawiającymi się w strefie T niedoskonałościami takimi jak zaskórniki. 

W wypadku preparaty do cery tłustej również trzeba zwracać uwagę na to, by zmniejszyć produkcję sebum. Dlatego lepiej unikać kremów na bazie olejów, a także tłuszczy. W wypadku cery suchej liczy się z kolei jak najlepsze nawilżenie. Jeszcze bardziej istotne jest jednak to, by stworzyć skuteczną warstwę lipidową, która pomaga w utrzymaniu właściwej ilości wody w skórze. 

About the author

Dodaj komentarz