Karma mokra dla szczeniaka – jak wybrać najlepszą?

Każdemu właścicielowi zależy na tym, aby jego czworonożny przyjaciel dostawał pokarm, który przyczyni się do jego prawidłowego rozwoju. Ma to ogromne znaczenie, zwłaszcza w przypadku szczeniąt. Na rynku istnieje wiele producentów karm mokrych. Jak wybrać najlepszą? Podpowiadamy.

Karma mokra – czy warto ją kupić?

Jeśli interesuje nas mokra karma dla psa, należy mieć na uwadze kilka istotnych faktów. Warto mieć świadomość tego, że rynek bogaty jest w wiele pokarmów dla zwierząt, które niestety charakteryzują się bardzo złym składem. Dla wielu z nas pierwszym kryterium wyboru jest cena. Miejmy jednak świadomość tego, że przekładanie finansów nad dobro czworonogów może przyczynić się do pogorszenia ich stanu zdrowia. Karma mokra ma duże znaczenie w przypadku prawidłowego rozwoju, zwłaszcza u mniejszych psów, ich stanu uzębienia oraz wyglądu sierści.

Wilgotna karma ma duże znaczenie w przypadku czworonogów z nadwagą, ponieważ zawiera w sobie mniej kalorii. Ma pozytywny wpływ na układ moczowy oraz smakiem jest bardzo zbliżona do naturalnego jedzenia, a więc istnieje większa szansa na to, że nasz pupil polubi się z jej smakiem.

Czym kierować się przy wyborze karmy mokrej?

Wybierając karmę dla szczeniaka, zwróćmy przede wszystkim uwagę na składniki, witaminy i minerały. Taki pokarm powinien być pełnowartościowy oraz zbilansowany. Miejmy świadomość tego, że rodzaj pokarmu odgrywa bardzo dużą rolę w przypadku młodych psów, u których rozwijają się wszystkie funkcje. Najlepszym wyborem jest pokarm, który nie zawiera sztucznych barwników oraz konserwantów.

Dobrym wyborem jest karma, wzbogacona o pokarm uzupełniający. Może być to mięso, np. indyk, kaczka lub dorsz. Taki rodzaj pokarmu pomaga zadbać o prawidłową gospodarkę elektrolitową. Czworonożny przyjaciel dłużej zostanie najedzony, ponieważ wolniej konsumowana karma mokra pozwala na zachowanie dłużej sytości.

Kupując karmę mokrą dla szczeniąt, należy zwrócić uwagę na skład, ponieważ on odgrywa najistotniej rolę.

About the author

Dodaj komentarz