Jak zrobić remont łazienki bez dużego bałaganu?

Łazienka jest tym pomieszczenie, które musi być w maksymalnym stopniu proste w utrzymaniu czystości, jak również funkcjonalne. Raz na kilka lat powinniśmy zastanowić się nad tym, aby wykonać kompleksowy remont, obejmujący nie tylko zmianę płytek, ale również modernizację instalacji. Zakres prac może obejmować również wykonanie sufitu podwieszanego, malowanie, układanie elementów dekoracyjnych, np. betonu czy klinkieru. Czy da się przeprowadzić remont łazienki, nie czyniąc jednocześnie dużego bałaganu?

Remontowanie domu przeważnie kojarzy się nam z problemami związanymi z bałaganem, wysokimi cenami, jak również brakiem terminowości firmy budowlanej. Trzeba zdecydowanie przyznać, że zdarzają się tego rodzaju sytuacje, ale należą one coraz bardziej do mniejszości. Na rynku jest coraz więcej doświadczonych wykonawców, dostępne są coraz lepsze materiały budowlane i dekoracyjne, jak również klienci posiadają coraz szerszą wiedzę.

Remont łazienki jest o tyle trudny, że pomieszczenie to jest tym, w którym schodzą się wszystkie instalacje, jest dużo ceramiki, płytek. Niemniej wszystkie prace można zaplanować, uniknąć również bałaganu. Na pewno przydadzą się kontenery na gruz.

Odpowiednie planowanie remontu i trzymanie się kolejności prac

Kluczem do sukcesu jest odpowiednie zaplanowanie wszystkich prac. Mniej więcej kolejność powinna być następująca:

– demontaż prysznica, wanny, ceramiki sanitarnej,
– demontaż oświetlenia, kontaktów, włączników,
– skuwanie płytek,
– równanie ścian, przygotowanie do układania płytek,
– wszystkie prace montażowe, następnie dekoracyjne.

Zobacz także: https://interactiv.pl/gdzie-najlatwiej-wynajac-kontener-na-odpady-budowlane/

Wynajem kontenerów na gruz

Aby uniknąć bałaganu, warto w miejscu remontu od początku starać się utrzymać porządek. To niezwykle ważne. Rozwiązaniem są kontenery na gruz oraz na innego typu odpady budowlane. Mają one różną pojemność, np. Kp-4 czy Kp-7, gdzie cyfra oznacza metry sześcienne. Wynajmem kontenerów tego rodzaju zajmują się wyspecjalizowane firmy, np. https://ekoraff.pl/.

Do kontenera na odpady możemy bez żadnego problemu wyrzucić wszystko, co jest demontowane, bez konieczności segregacji odpadów. Jest to rozwiązanie niezwykle pożądane, praktyczne, dopasowane do potrzeb wszystkich osób, które remontują łazienkę. Odpady do kontenera możemy wyrzucać na przykład w specjalnie do tego celu zakupionych workach, jak również wynosić w wiadrach. Istnieje również możliwość, aby zamówić specjalny rękaw budowlany.

About the author