Jak wybrać idealny laktator do odciągania pokarmu?

Karmienie piersią to dla matki oraz maleństwa najpiękniejszy czas, to jedyny polecany i naturalny sposób karmienia dziecka w okresie od urodzenia. Rozwój dziecka i jego zdrowie zależy właśnie od tego czy dziecko jest karmione piersią oraz także jak długo jest karmione. Badania wykazały, że zalecane jest, by mama karmiła swoje dziecko jak najdłużej jest to tylko możliwe, a pomóc w tym może właśnie idealnie dobrany laktator. Chociaż na rynku sprzedaży dostępnych jest wiele różnych odciągaczy, tylko niewiele z nich w pełni spełnia swoje zadanie, zaspokajając wymagania matek oraz dziecka.

Polecanym i uznanym laktatorem jest laktator firmy Medela. Jest to innowacyjny laktator, który dzięki przeprowadzonym badaniom wykorzystuje tą samą technikę ssania, co mały urodzony noworodek. Ta odpowiednio dobrana technika sprawia, że laktator w krótkim czasie, może odciągnąć (w sposób bardzo efektywny) dużą ilość mleka dla malucha. Laktatory te są mobilne oraz dyskretne, mama może więc zabrać ze sobą, gdziekolwiek tylko chce.

Chociaż laktator często nie znajduje się na liście priorytetów rzeczy, które przyszła mama chce kupić, jest to akcesorium bardzo przydatne, o czym często matki przekonują się po porodzie i czasem przy kłopotach z karmieniem piersią. Laktator elektryczny posiada wiele zalet, wpływa na rozwój laktacji, pomaga w jej utrzymaniu na stałym poziomie. W pierwszych dniach karmienia dziecka i korzystania z laktatora piersi nie są podrażniane, lejki laktatora nie uciskają kanalików mlekowych.

Polecanym laktatorem Medela jest laktator podwójny na obie piersi Medela Freestyle z panelem sterującym, który posiada podświetlany monitor, funkcję pamięci, wyświetlacz z czasomierzem, klawisze sterujące np. siłę ssania oraz regulację ciśnienia. Medela Freestyle jest bardzo cichy, lekki (370g), niewielki oraz co najważniejsze prosty w obsłudze. Jest to idealny laktator dla pracujących mam, które chcą lub muszą odciągać pokarm kilka razy dziennie.

Podwójny laktator Medela nie ma sobie równych, ponieważ odciąga pokarm z obu piersi jednocześnie. Stymulowane obie piersi w podobnym tempie produkują pokarm dla maluszka, dzięki czemu mleka jest też więcej. Równomierne odciąganie pokarmu sprawia, że piersi chronione są przed stanem zapalnym, do którego może dojść, kiedy nieregularnie opróżnia się pełne piersi. Dzięki Freestyle na dwie piersi, mama już nie musi pamiętać z której piersi odciągała pokarm ostatnim razem. Korzystanie z laktatora może być jeszcze przyjemniejsze, zaopatrując się w gorset Easy Expression, który zakłada się wraz z dwoma odciągaczami i korzysta bez użycia rąk.

About the author

Dodaj komentarz