Jak działa dyspenser do taśmy?

Taśma do pakowania to bardzo przydatny artykuł, zwłaszcza na poczcie czy magazynie. Używa się go wszędzie tam, gdzie przygotowuje się przesyłki i paczki. Częstym zastosowaniem jest także wykorzystanie taśmy podczas przeprowadzki do zamknięcia kartonów. Taśma może się jednak sklejać, zrywać, a czasem ciężko znaleźć jej początek na rolce. Idealnym rozwiązaniem w takiej sytuacji będzie zastosowanie dyspensera do taśmy.

Czym jest dyspenser?

Dyspenser to po prostu urządzenie do wygodnej i prostej aplikacji taśmy klejącej lub taśmy do pakowania. Przyjmują najczęściej postać bębenka, na który nakłada się rolkę taśmy. Bębenek ten jest połączony z uchwytem. Dyspensery posiadają również kilka innych elementów mających wpływ na komfort pracy z taśmą. Jednym z nich jest hamulec rolki, który dociska taśmę oraz ząbki do cięcia taśmy.

Jak działają dyspensery?

Działanie urządzenia jest równie proste, jak jego konstrukcja. W końcu jest to przedmiot, który ma ułatwić pracę podczas pakowania przesyłek. Pierwszym etapem jest montaż taśmy na kółko. Jeśli dyspenser ma hamulec z jego pomocą możemy regulować prędkość rozwijania taśmy. Mocniejsze dokręcenie hamulca (śruby) oznacza większy opór przy obrotach taśmy. Do pracy z dyspenserem możemy przystąpić po nałożeniu rolki taśmy i przewleczeniu jej końca przez mechanizm. Koniec taśmy wystarczy przyłożyć do powierzchni i dociskając przeciągnąć dyspenser w kierunku przeciwnym do rozwijania rolki. Taśma będzie się rozwijać, a wałek dociśnie ją do zaklejanej powierzchni. Do zakończenia oklejania wystarczy jeden ruch ręki i zmiana nachylenia dyspensera. Ostre ząbki przetną taśmę w wybranym miejscu.

Czemu warto kupić dyspenser?

Urządzenie należy do obowiązkowego wyposażenia każdego miejsca, gdzie używamy taśm do pakowania. Sprawdzi się zatem głównie na magazynach i w centrach logistycznych. Dyspensery znacznie ułatwią pracę i przyspieszą wykonywanie czynności. Będą z nich korzystały osoby odpowiedzialne za ręczne zaklejenie paczek. Dyspenser wyeliminuje problem związany z szukaniem początku taśmy, który często przykleja się do całej rolki. Urządzenie będzie trzymało taśmę lekko rozwiniętą, dzięki czemu nie musimy za każdym razem martwić się szukaniem końca. Wałki docisną taśmę płasko, czyli nie uwięzimy pod nią bąbelków powietrza. Zaletą dyspenserów jest wygodna rączka, która idealnie pasuje do dłoni. Zaklejenie paczki wymaga zatem kilku ruchów i zajmuje kilka chwil. Przy pracy magazyniera zaoszczędzenie czasu jest bardzo ważne, ponieważ czeka wiele paczek do przygotowania.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu dyspenserów?

Sprawne urządzenia do pakowania znacznie ułatwią pracę osób przygotowujących przesyłki. Pozwolą też dobrze zapakować towar, a taśma nie odklei się od pudełka. Kierownicy firm inwestują w dyspensery, aby maksymalnie ułatwić i przyspieszyć pracę swoich pakowaczy. Dość ważnym elementem jest ergonomiczny uchwyt, który dopasuje się do ręki osoby używającej. Również waga urządzenia jest ważna, a środek ciężkości powinien znajdować się w odpowiednim miejscu. Praca z urządzeniem nie powinna obciążać nadgarstka ani mięśni rąk. Aspekty techniczne wpływają więc na wybór urządzenia, które ma ułatwiać i skracać czas pracy. Klienci zwrócą uwagę także na antypoślizgową rączkę, czy jakość ząbków do ucinania taśmy. Ważna jest także solidna konstrukcja, która oznacza długie bezawaryjne życie dyspenserów. Sprzedawcy służą pomocą w wyborze urządzeń i taśmy do oklejenia.

About the author

Dodaj komentarz