podpisanie intercyzy

Intercyzy – w jakim celu się je spisuje?

Na pewno intercyzy to dokumenty, o których każdy słyszał. Jest to ostatnimi czasy bardzo popularne rozwiązanie. Niestety wciąż sporo osób nie wie, jak zdefiniować ten dokument oraz w jakim celu się go w ogóle spisuje. Pora rozwiać absolutnie wszystkie wątpliwości. 

Czym są intercyzy?

Intercyzy w Warszawie, to tak naprawdę umowy majątkowe małżeńskie. Intercyzy Warszawa są oczywiście regulowane przez wszelkie przepisy rodzinnego prawa. Jaki cel mają intercyzy? Jej cel to tak naprawdę wyłączenie, czy też modyfikacja wspólności majątkowej ustawowej. Powstaje pomiędzy małżonkami z mocy samego prawa, z chwilą, gdy dochodzi do skutku sam akt małżeństwa. 

Właśnie na mocy intercyzy Warszawa, z wyjątkami nielicznymi, majątkowe przedmioty, które zostały nabyte podczas małżeństwa przez oboje małżonków lub przez jednego, stają się przedmiotem wspólności. Majątek zarządzany jest zawsze łącznie. 

Po co są intercyzy?

Intercyzy Warszawa umożliwiają obu stronom kształtowanie się swobodne panujących pomiędzy nimi stosunków majątkowych, a także ich dostosowanie pod potrzeby życiowe osób, które to zawierają związek małżeński. Bardzo ważne jest to, że jej zawarcie jest nie tylko możliwe po ślubie, ale również, zanim ślub się odbył. Wówczas mowa jednak o intercyzie przedmałżeńskiej. 

Nie można sporządzić intercyzy w innym miejscu niż u notariusza. Musi zawsze mieć formę aktu notarialnego. Zawarta w całkowicie innej postaci, na przykład stwierdzona tylko pismem, na mocy prawa jest nieważna. W związku z powyższym nie wywołuje kompletnie żadnych skutków prawnych. W celu podpisania intercyzy należy się udać do notariusza. W spotkaniu musi brać udział oboje współmałżonków. Nie ma innej możliwości. 

Oczywiście sam notariusz nie tylko zajmuje się sporządzaniem intercyz, ale także szeregiem innych spraw. Czasami u dobrego notariusza, trzeba długo oczekiwać na wizytę. Pomimo tego warto jednak wybrać rzeczywiście dobrego notariusza, który cieszy się sporą popularnością. 

About the author

Dodaj komentarz