nauka plywania

Ile trwa nauka pływania?

Pływanie to bardzo przydatna umiejętność. Naukę można rozpocząć w każdym wieku. Zajęcia w szkole pływania u profesjonalnych instruktorów jest najlepszym rozwiązaniem. Ile czasu zajmuje nauka?

Nauka pływania – jak wyglądają zajęcia?

Pływanie to rodzaj aktywności, która ma bardzo wiele zalet. Wspomaga rozwój ruchowy i kształtuje sylwetkę. Najszybciej pływania uczą się małe dzieci. Maluszki, w zależności od tego, jak się rozwijają, mogą zacząć oswajanie się z wodą pod opieką rodziców już po ukończeniu trzeciego miesiąca życia. Wizyty na basenie najlepiej skonsultować wcześniej z lekarzem. Nauka pływania we Wrocławiu i innych miastach zazwyczaj jest dopasowana do wieku.

Zajęcia grupowe można rozpocząć już w wieku 4 lat. Jeżeli chodzi o dorosłych – nie ma limitu wieku. Pływania można nauczyć się w każdym wieku. Odpowiednie podejście instruktora pomoże przełamać lęk i strach przed wodą oraz pozwolą opanować technikę poruszania się. W pierwszej kolejności instruktor pokaże jak zachowywać się w wodzie. Następnie umiejętności będą rozwijane z wykorzystaniem specjalnych akcesoriów, takich jak deski czy pasy wypornościowe. Nauka obejmuje opanowanie umiejętności pływania każdym stylem.

Zajęcia grupowe czy indywidualne?

Decydując się na naukę pływania, można skorzystać z zajęć grupowych lub indywidualnych. W przypadku zajęć w grupie warto wybrać takie, gdzie instruktor ma pod opieką niewielką ilość uczniów, maksymalnie 8. Dzięki temu będzie w stanie zaopiekować się każdym z nich. W przypadku osób, które mają duży lęk przed wodą indywidualna nauka pływania we Wrocławiu, bądź każdym innym mieście będzie lepszym rozwiązaniem.

Uwaga instruktora jest skupiona na jednej osobie, co wzmacnia poczucie bezpieczeństwa i pozwala szybciej przełamać lęki. Czas potrzebny na naukę pływania jest trudny do określenia, ponieważ zależy od predyspozycji danej osoby oraz jej możliwości. Jedno jest pewne – warto zacząć naukę, ponieważ pływanie przynosi wiele korzyści i jest rodzajem aktywności fizycznej, która może być uprawiana w każdym wieku.

About the author

Dodaj komentarz