kurs na spawacza

Czego można się nauczyć na kursie spawalnika?

Kursy to świetny sposób na poszerzenie swoich kompetencji zawodowych. Z ich pomocą można zyskać nowe umiejętności i co najważniejsze nowe możliwości na rynku pracy. Jednym z ciekawszych kursów może być kurs spawalnika. Czego można się na nim nauczyć i w jakim miejscu szukać dobrego kursu spawalnika?

Gdzie szukać dobrego kursu spawalnika?

Aby znaleźć dobry kurs spawalnika w Katowicach trzeba przede wszystkim skupić się na firmach znanych z organizowania różnych szkoleń. To, jak dobre będzie takie szkolenie zależy bowiem właśnie od przedsiębiorstwa, które je organizuje. Z tego powodu warto szukać firm, które same wykonują działalność opierającą się między innymi o spawanie właśnie.

Dobrym przykładem mogą być firmy wykonujące różnego rodzaju remonty maszyn takie jak HALDEX S.A.. Jest to przedsiębiorstwo, które zajmuje się profesjonalnie spawaniem w tym remontami maszyn i wiele więcej. Z tego też powodu firma ta organizuje kursy spawalnika dla osób, które chcą rozpocząć przygodę z zawodem spawacza lub poszerzyć swoje umiejętności.

Kurs spawalnika – czego można się na nim nauczyć?

W trakcie kursu spawalnika nauczymy się oczywiście spawania. Od wybranego kursu zależy jednak to, w jaki sposób będziemy mogli spawać. Dla przykładu na kursie oferowanym przez firmę HALDEX S.A. można nauczyć się ręcznego spawania łukowego elektrodą otuloną MMA-111, spawania MAG-135 drutem elektrodowym litym w osłonie gazu aktywnego, spawania TIG-141 z dodatkiem drutu lub pręta litego oraz spawania acetylenowo-tlenowego-311.

Co ciekawe w ramach kursu można nauczyć się nawet egzaminowania spawaczy po kursach zgodnie z wytycznymi nr W-19/IS-17. To, co jest najważniejsze to po prostu poszerzenie swoich zdolności i możliwości na rynku pracy. Zapotrzebowanie na spawaczy jest naprawdę spore i dzięki temu znalezienie pracy w tym zawodzie nie powinno stanowić ogromnego problemu. Do tego jest to praca całkiem nieźle płatna. Jeszcze więcej jako spawacz można zarobić w innych krajach.

About the author

Dodaj komentarz