suszarka do ciuchow

Charakterystyczne cechy suszarek bez pompy ciepła

Kondensacyjne suszarki do ubrań niejednokrotnie okazują się bardzo praktycznymi urządzeniami oszczędzającymi czas wielu gospodarzy.Jest to spowodowane bardzo efektywnym przyspieszeniem suszenia prania oraz barakiem konieczności jego prasowania co dodatkowo oszczędza czas domowników.Tego typu urządzenia poprzez wydajne suszenie odzieży pozwalają także w zaoszczędzeniu i użytecznym zaaranżowaniu przestrzeni, która z reguły przeznaczona była na duże suszarki, na których rozwieszone pranie schło godzinami.Rozważając zakup suszarki bez pompy ciepła, warto bliżej zapoznać się z zasadami ich działania oraz ich wydajnością i funkcjonalnością.

Rodzaje suszarek obecnie dostępnych na rynku

Najstarszym rodzajem suszarek bębnowych do suszenia odzieży jest suszarka wywiewowa zwana także ewakuacyjną. Suszarki tej generacji są jednymi z najtańszych, jednak posiadają sporo wad. Przede wszystkim są niezwykle problematyczne w montażu, gdyż wymagają podłączenia do instalacji wentylacyjnej. W przypadku tego rodzaju suszarek brak odpowiedniej wentylacji będzie skutkował gromadzeniem się wilgoci co doprowadzić może do powstania grzyba na ścianach lub suficie.Poza tym suszarki wywiewowe potrzebują sporo prądu przy pracy.

Kolejny rodzaj suszarek to kondensacyjne suszarki wyposażone w pompę ciepła. Te suszarki wykorzystują zjawisko zwane kondensacją, które jest także wykorzystywane w lodówkach, jednak działa ono dokładnie przeciwnie.Suszarki działające w tej technologii są bardzo wydajne i ekonomiczne. Ponadto charakteryzują się tym, że są bardzo ekologiczne, ponieważ wielokrotnie wykorzystują one zgromadzone ciepło.

Trzecim rodzajem suszarek są nowoczesne suszarki kondensacyjne bez pompy ciepła. W odróżnieniu od suszarek wyposażonych w pompę ciepła te modele ogrzewają suszone pranie za pomocą specjalnej grzałki.Te suszarki jednak nie zachowują zgromadzonego ciepła.

Zalety suszarek kondensacyjnych niewyposażonych w pompę ciepła

Jedną z najistotniejszych zalet suszarek kondensacyjnych bez pompy ciepła jest przede wszystkim czas, jakiego potrzebują one na wysuszenie mokrego prania.Dzięki specjalnej grzałce, w jaką są one wyposażone, osiągają wysoką temperaturę, co przyczynia się do szybkiego i efektywnego suszenia. Problem Czym wyróżnia się suszarka bez pompy ciepła? sprecyzowany został w linku https://www.4katy.com.pl/technologia/czym-wyroznia-sie-suszarka-bez-pompy-ciepla. Jednak efektywna i przyspieszona praca mają także swoją cenę. W tym przypadku jest nią większe zużycie energii niż w przypadku suszarek kondensacyjnych wykorzystujących pompę ciepła.Ponadto suszarki bez pompy ciepła wymagają regularnego opróżniania zbiornika z wodą lub podłączenia do specjalnego odpływu.

Na co zwracać uwagę wybierając suszarkę bez pompy ciepła?

Zapoznając się z ofertą suszarek kondensacyjnych bez pompy ciepła, należy przede wszystkim zapoznać się z ich parametrami prezentowanymi przez producentów. Istnieje kilka parametrów, na które należy zwrócić szczególną uwagę.

Pierwszym parametrem, jakiemu warto się przyjrzeć, jest klasa energetyczna urządzenia. Jest to istotne, ponieważ wyższa klasa energetyczna sprzętu pozwala na efektywną pracę przy obniżonym zużyciu energii.

Sposób sterowania także ma duże znaczenie. Do wyboru z reguły są suszarki sterowane  elektronicznie i mechanicznie. Warto postawić na sterowanie elektroniczne, gdyż suszarka sterowana mechanicznie należy do bardziej skomplikowanych w obsłudze.

Należy także zwrócić uwagę na ładowność bębna, gdyż powinna ona być dostosowana do potrzeb właściciela. Pomoże to zaoszczędzić pieniądze oraz przestrzeń.

Biorąc pod uwagę także własne potrzeby estetyczne i oczekiwaną funkcjonalność można zdecydować się na suszarkę wolnostojącą lub wariant do zabudowy.

About the author

Dodaj komentarz