zielony dach

Dachy zielone – na czym polega ich fenomen?

Bardzo dużo inwestorów decyduje się na to, aby zamiast tradycyjnych dachów płaskich, pokrytych papą termozgrzewalną, wykonać tak zwane zielone dachy. To sposób na zaprojektowanie, wykonanie i aranżację dachu, który jest ekologiczny, prozdrowotny, pokryty zielenią. Daje możliwość uprawiania na nim różnego rodzaju roślinności. Przygotowanie dachu wymaga posiadania odpowiedniego projektu.

Czy warto posiadać dachy zielone?

Projektowanie obiektu budowlanego oczywiście obejmuje również dach, który jest niezwykle istotnym elementem konstrukcyjnym, a jego poszycie zabezpiecza konstrukcję przed działaniem czynników zewnętrznych, jak również wilgoci, wody, uszkodzeniami mechanicznymi.

Dachy zielone to zdecydowanie konstrukcje proekologiczne, dzięki którym możemy całkowicie odmienić zewnętrzny wygląd obiektu, jak również pozytywnie wpłynąć na otoczenie. Dach zielony skonstruowany jest w taki sposób, że umożliwia projektowanie na nim ogrodów, uprawianie wszelkiego rodzaju roślin. Taki dach może po prostu żyć własnym życiem. To strefa relaksu, zabawy, do zwiedzania.

Czy przy dachach zielonych warto współpracować z producentem materiałów hydroizolacyjnych?

Producent materiałów hydroizolacyjnych z pewnością dostarczy nam wszystkie niezbędne materiały do tego, aby dach był wykonany zgodnie z projektem oraz sztuką budowlaną, jak również szczelny, odporny na przeciekanie. Materiały hydroizolacyjne skutecznie chronią konstrukcję obiektu przed niszczącym działaniem wody.

Warto wiedzieć, że swobodnie przeciekająca woda wniknie głęboko w strukturę betonu, spowoduje korozję elementów stalowych, negatywnie wpłynie na stabilność elementów nośnych. To duży problem, nie tylko przy dachach tradycyjnych, ale właśnie przy konstrukcjach zielonych.

Materiały do hydroizolacji dachów zielonych muszą być tożsame z projektem, kompleksowe, wydajne, łatwe w montażu, zapewniające maksymalną szczelność. To automatycznie przełoży się na funkcjonalność dachu zielonego.

About the author

Dodaj komentarz